Новини та ділова аналітика для проактивних

Астрономи виявили в нашій галактиці нову область скупчення яскраво-блакитних зірок, котрі ось-ось вибухнуть

16 квітня 2021 — 11:43
Галактика Чумацький Шлях
Галактика Чумацький Шлях

Астрофізики виявили нову область в нашій галактиці Чумацький Шлях наповнену гарячими яскраво-блакитними зірками, які ось-ось вибухнуть, повідомляє видання Live Science.

Дослідники назвали цю частину галактики Відрогом Цефея (Cepheus – сузір'я північної півкулі неба, містить 148 зірок, видимих неозброєним оком; сузір'я назване на честь міфічного ефіопського царя Кефея, чоловіка Кассіопеї та батька Андромеди).

Це абсолютно нова для вчених область Чумацького Шляху, яка була виявлена коли вони створювали найбільш детальну карту зіркових спіральних рукавів в околицях нашої галактики. В цій роботі їм допоміг телескоп Gaia Європейського космічного агентства (ESA), повідомляється в новому дослідженні.

Відріг Цефея розташований між рукавом Оріона (у ньому знаходиться наша Сонячна система) і сузір’ям Персея. Відріг – це пояс між двома спіральними раменами, заповнений величезними зірками, втричі більшими за Сонце, і забарвленими в синій колір завдяки їх високому теплу.

Астрономи називають ці гігантські блакитні зірки OB-зірками (самі гарячі в класифікації) через переважно сині довжини хвиль світла, яке вони випромінюють. Це найрідкісніші найгарячіші короткоживучі та найбільші зірки у всій галактиці. Бурхливі ядерні реакції, що відбуваються всередині їх тіл, роблять їх у шість разів більш спекотними за Сонце. А величезні зоряні вибухи, яким закінчується їхнє життя, названі надновими, розкидають важкі елементи, необхідні для складного життя, далеко в галактиці.

Дослідники склали свою зіркову карту шляхом тріангуляції (метод вимірювань) відстаней зірок до Землі за допомогою зоряного паралаксу. Порівнюючи видимі положення зірок, які спостерігаються з різних точок зору на орбіті Землі навколо Сонця, астрономи можуть розрахувати відстані до самих зірок.

Вчені довели, що нова область була частиною спірального галактичного диска, що містить більшу частину матеріалу нашої галактики. Вони також підозрюють, що, дивлячись на положення виявленої області, яка знаходиться трохи вище галактичного диска, можна дізнатись трішки про минуле Чумацького Шляху.

Наступним кроком для дослідників буде визначення додаткових ОВ-зірок на більш точній карті, яка за їх сподіваннями дасть ще більше уявлення про структуру нашої Галактики.

Свої висновки дослідники опублікували 19 березня в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.