Новини та ділова аналітика для проактивних

Телескоп Джеймса Вебба повністю розгорнув сонцезахисний щит

11 січня 2022 — 10:30
Телескоп з розгорнутим сонцезахисним щитом
Телескоп з розгорнутим сонцезахисним щитом

Найбільший сонцезахисний щит, відправлений у космос, повністю розгорнутий, повідомляє видання BBC News.

Дзеркало, яке є центральним елементом телескопа Джеймса Вебба, розгорнули 8 січня. Телескоп має стати інструментом для вивчення всіх частин космосу.

Вчені сподіваються дослідити самі перші зірки космосу та побачити Всесвіт з іншого боку. Вони хочуть зафіксувати події, які відбулися всього через пару сотень мільйонів років після Великого вибуху.

Великий вибух – фізико-космологічна теорія про ранню стадію еволюції Всесвіту з надзвичайно щільного та гарячого стану, який існував приблизно 13,8 мільярда років тому.

Крім того, місією телескопа також є дослідження екзопланет, придатних до життя. Вчені хочуть побачити чи можуть деякі світи бути придатними для життя, досліджуючи атмосферу планет.

Телескоп Джеймса Вебба – спільний проект американського, європейського та канадського космічних агентств. На його розробку та побудову знадобилося 30 років.

У телескоп вбудовані технології наступного покоління. Він настільки великий, що його довелося скласти, щоб він помістився у носовому конусі європейської ракети Ariane, яка вивела його на орбіту 25 грудня.

Складний етап розгортання сонцезахисного щита розміром з тенісний корт, пройшов успішно та без лишніх проблем.

teleskopvebba2.jpg

Як складали телескоп, щоб помістити його в ракету