Новини та ділова аналітика для проактивних

Суд відмовив голові виконкому РПЛ Олегу Авер’янову у задоволенні позову до журналістів Нова Влада, – резолютивна частина

29 жовтня 2020 — 13:09
Олег Авер'янов (зліва)
Олег Авер'янов (зліва)

Як вже писала Нова Влада, Дарницький районний суд міста Києва, 19 жовтня 2020 року, повністю відмовив у задоволенні позову до нашого видання від Олега Авер’янова – депутата та кандидата у депутати Чернігівської облради (до виборів 25 жовтня, ЦВК ще не оголосила остаточні дані), голови виконкому Радикальної партії Ляшка.

Після того суд на сайті Судова влада України опублікував текст самого рішення. Зокрема в резолютивній частині сказано, що:

«Згідно із ч.4 ст. 7 ЦПК України, особи, присутні в залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити у залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, встановлених цим Кодексом

Відповідно до ст. 24 ЗУ "Про інформацію", забороняється цензура - будь-яка вимога, спрямована, зокрема, до журналіста, засобу масової інформації, його засновника (співзасновника), видавця, керівника, розповсюджувача, узгоджувати інформацію до її поширення або накладення заборони чи перешкоджання в будь-якій іншій формі тиражуванню або поширенню інформації…

Таким чином в межах даного спору сторонами не заперечується, що судові засідання були відкритими, інформація була доступною і стала відомою присутнім, які могли її поширити невизначеному колу інших осіб, отже присутні особи під час засідань могли вільно поширювати інформацію в мережі Інтернет не називаючи при цьому себе автором публікації. Разом з тим, суд бере до уваги доводи третьої особи, щодо висвітлення у засобах масової інформації обставин справ та зауважує, що розгляд справи є відкритим, а спір щодо поділу майна колишнього подружжя триває, відтак за результатами розгляду спору судом у провадженні якого перебуває спір буде надана оцінка доводам та доказам сторін щодо спільного сумісного майна. Тому, позовні вимоги щодо визнання інформації недостовірною, поширеної в межах справи про поділ майна подружжя, яка стала підставою для публікацій є завчасними, оскільки судом не надано оцінки поясненням сторін та доказам, не ухвалено остаточного рішення…

Крім того в межах даного спору про захист честі, гідності, ділової репутації неможливо визнати недостовірною інформацію, що зачіпає будь-які майнові зобов`язання позивача перед Євгенією Аверяновою (екс-дружина Олега Авер’янова – Ред) та іншими юридичними чи фізичними особами, які зазначені в публікаціях, оскільки відповідно до ст. 204 ЦК України, правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним, встановлення достовірності даних поданих декларантом у деклараціях здійснюється у порядку, встановленому ЗУ «Про запобігання корупції».

Нагадаємо, Олег Авер’янов намагався довести у суді, що Нова Влада опублікувала недостовірну інформацію щодо низки судових справ, у яких депутат є фігурантом та які висвітлювала редакція. Зокрема, він прохав суд визнати недостовірною, спростувати та видалити наступні наші публікації (детальніше інформація за вшитими лінками):

- новинуДепутат Чернігівської облради Авер'янов вигадав схему, як відібрати у екс-дружини збудований у шлюбі будинок – судова справа

- новинуНАБУ виявило недостовірні дані у декларації Олега Авер'янова - голови виконкому Радикальної партії Олега Ляшка

- новинуГолова виконкому РПЛ Олег Авер'янов переписав майно на підконтрольні фірми, щоб не ділитися із екс-дружиною, – матеріали суду

- новинуКиївський апеляційний суд вирішив стягнути із депутата Авер'янова мільйонні борги аліментів на дітей

Судові справи, інформацію з яких транслювала Нова Влада, стосувались майнових та інших суперечок з колишньою дружиною голови виконкому РПЛ – Євгенією Авер’яновою. Журналісти Нова Влада у своїх публікаціях опирались виключно на інформацію та документи, оприлюднені у ході публічних судових процесів. Публічність та зміст цієї інформації вочевидь (і традиційно для українського політикуму) не сподобалась представнику народу у облраді, оскільки не є відшліфованими та відфільтрованими повідомленнями піар-служб з прес-релізів.

До речі, як повідомляє видання Судовий репортер у статті «Суди відмовляють у спростуванні журналістами інформації із судових засідань», 13 жовтня Київський апеляційний суд також підтвердив рішення першої інстанції (також Дарницького суду у схожій справі). Йдеться про позов ексдепутата Криворізької міськради, президента «ДАРА Груп» Едуарда Самоткал до ГО «Наші гроші» і журналістки однойменного сайту.

«Інформація, поширена у публікації журналістки на сторінці інтернет-видання «Наші гроші» була отримана з публічного виступу прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у відкритому судовому засіданні в Солом’янському районному суді Києва з розгляду клопотання про обрання особі запобіжного заходу… Апеляційний суд погодився з рішенням першої інстанції. Колегія суддів відхилила посилання апелянта на те, що поширена інформація є негативною та поширена про нього як особу, яка винна  у вчиненні злочинів», – пише Судовий репортер.

На думку Нова Влада, позов до редакції є намаганням Олега Авер’янова тиснути на ЗМІ. Цікаво, що під час судового засідання адвокатка, яка представляла його інтереси, вказувала на те, що Нова Влада пише про Олега Авер’янова у не вигідному світлі, відображає інформацію не у тій формі, яка може подобатись позивачу. Вона також намагалась довести, що журналісти не мають права висвітлювати вказані в наших публікаціях судові справи з Авер’яновим.

Як писала Нова Влада, Олег Авер'янов офіційно заявив проти присутності журналістів на судових засіданнях, де він є фігурантом у справах. Також Олег Авер’янов не визнає себе винним у справі за крадіжку елітного авто та підробку документів.